Föremål som liknar oljelampa mässing
6148 Oljelampa
Såld: 350 kr
Såldes den 27 november 2023
9199 Oljelampa
mässing glas. Höjd: 45, elektrifierad
Såld: 200 kr
Såldes den 20 december 2021
6083 Oljelampa
mässing, Asien, förgylld metall. Höjd: 14-100 cm
Såld: 150 kr
Såldes den 18 oktober 2021
2323 Oljelampa
mässing. 1800-tal, Höjd: 45
Såld: 300 kr
Såldes den 4 februari 2019
3108 Oljelampa
bordsmodell, mässing, modell äldre. Höjd: 39
Såld: 100 kr
Såldes den 10 september 2018
5578 Oljelampa
Mässing, höjd: 25 cm
Såld: 350 kr
Såldes den 13 februari 2017
9169 Oljelampa
+ vas, Mässing, höjd: 12-20 cm
Såld: 250 kr
Såldes den 23 januari 2017
5444 Oljelampa
+ krus, Mässing, höjd: 20-53
Såld: 600 kr
Såldes den 27 juli 2015
7113 Oljelampa
mässing, sent 1800-tal, höjd: 48
Såld: 700 kr
Såldes den 4 februari 2013